Nordic Walking – czyli spacer zdrowszy, niż każdy inny

    Kiedy kilkanaście lat temu nastała moda na Nordic Walking, na początku większość społeczeństwa śmiała się z tego rodzaju sportu. Z czasem jednak, kiedy zalety tej aktywności zaczęły być coraz bardziej popularne, świat oszalał na punkcie Nordic Walkingu. Na czym polega magia tych dwóch niepozornych kijków, opowiada fizjoterapeuta, który prowadzi zajęcia z Nordic Walkingu w resorcie, przez co jest to najlepsza rehabilitacja nad morzem.

    Nordic Walking pomaga na wiele schorzeń i problemów zdrowotnych. Przede wszystkim przykłada się na spadek wagi, co w połączeniu z odpowiednią dietą może przynieść naprawdę zadziwiające efekty. Podczas uprawiania tego sportu pracuje aż 90% mięśni, co sprawia, że modelujemy całą sylwetkę, a nie jedynie jedną partię ciała jak w przypadku biegania czy wykonywania brzuszków. Nordic Walking poprawia także naszą kondycję, co możemy zauważyć już po kilku tygodniach od regularnego uprawiania tego sportu, a także dotlenia organizm. Nordic Walking polecany jest także osobom, które mają problemy z ciśnieniem, a także pomaga obniżyć choresterol. Pomaga też podczas bólów kręgosłupa i mięśni pleców, a także koryguje wady postawy. Dzięki kijkom do Nordic Walkingu odciążane są stawy osób spacerujących, dlatego poleca się ten sport szczególnie osobom cierpiącym na reumatyzm, które chciałyby uprawiać jakiś sport – szczególnie osobom starszym i otyłym.

    Przede wszystkim jednak Nordic Walking to doskonała forma relaksu i pretekst do ruszenia się z domu. Każda aktywność na świeżym powietrzu poprawia nasze samopoczucie, a fakt, że możemy przespacerować się np. nad jezioro sprawia, że łączymy przyjemne z pożytecznym. Najlepsze turnusy rehabilitacyjne nad morzem to doskonała okazja na spacer z kijkami wzdłuż pięknej plaży, co pozwoli nam dodatkowo nawdychać się dobroczynnego jodu. NordiC Walking można uprawiać także w grupach, przez co spacer z koleżankami będzie urozmaicony o poprawę zdrowia i kondycji.

    Nie pozostaje więc nam nic innego jak zachęcić Państwa do uprawiania tego jakże przyjemnego sportu.Hotel nad morzem jest do tego idealnym miejscem!

    Categories: Bez kategorii